Slike promocije Studentske revije na Beogradskom sajmu knjiga nalaze se na našoj FB stranici.

U nastavku je tekst najave događaja.

Svečano otvoren Sajam knjiga

U nedelju, u 18 časova, svečano je otvoren 59. Beogradski  međunarodni sajam knjiga. Ceremonija otvaranja održana je ispred impresivnog štanda Kine u Hali 2. Čast da zvanično otvori sajam pripala je srpskom akademiku, pesniku Milosavu Tešiću koji je konstatovao da "sajam već 59. put, pokazuje koliko je srpska kultura široko, kosmopolitski otvorena prema kulturama drugih naroda."

Akademik je potom održao govor gostoprimstva, poručujući da razumevanjem književnosti jedne zemlje čovek bolje upoznaje različite aspekte života njenog naroda, i da je to opšte poznata činjenica. Takođe, on je naglasio da je književnost najbolji način da se razume jedan narod i jedna nacija.

Promovišući ideju otvorenosti ali i zadržavanja i razvijanja sopstvenog kulturnog identiteta, Tešić je dalje poručio: “Ostajući otvoreni, ali i probirljivi u toj otvorenosti, za sve plodonosne strane uticaje i usaglašavajući ih s ovdašnjim viđenjima i doživljajima sveta, mi možemo, dakle bez zatvaranja u uske i tesne nacionalne ramove, nastaviti da literarno razvijamo i unapređujemo srpsku književnost.”

U ime počasnog gosta ovogodišnjeg Sajma, Narodne Republike Kine, posetiocima se obratio Liju Dženjun, ugledni pisac iz te zemlje. U svojoj besedi pod naslovom “Uloga književnosti”, književnik je poručio: “Stavovi ljudi se razlikuju, životni fenomeni su brojni i raznoliki, ali su zato osećanja ljudi identična”. Ilustrujući svoju tvrdnju kroz dirljive primere iz običnog života iranskog naroda, prikazane u iranskoj kinematografiji, on je rekao da nakon takvog uvida, sada više nijednoj osobi ne bi palo na pamet da opravda rat uperen prema onim običnim ljudima sa kojima delimo više osećanja nego što smo ranije mislili.

U okviru svečanog otvaranja nastupio je i najbolji srpski umetnik na fruli Bora Dugić.

Još jednom podsećamo da se u utorak, 28. oktobra, od 13 do 13:45 h održava promocija Studentske revije za privredno pravo te Vas stoga sa velikim zadovoljstvom pozivamo da nas posetite u sali “Beogradski sajam” u hali 1a.

Vreme je za knjigu!

59. Međunarodni beogradski sajam knjiga

Najreprezentativnija i najposećenija književna manifestacija u ovom delu Evrope, Beogradski međunarodni sajam knjiga, ove godine će biti organizovan sa sloganom „Vreme je za knjigu“, uz učešće više od 476 direktnih izlagača, od kojih će 72 biti iz inostranstva. Na sajmu će učestvovati najveći domaći i brojni inostrani pisci i izdavači, koji će premijerno predstaviti najnovija izdanja. Ljubitelji knjiga moći će na jednom mestu da sagledaju celokupnu ovogodišnju izdavačku produkciju.

Počasni gost 59. Međunarodnog beogradskog sajma knjiga, sa sloganom „Knjiga produbljuje prijateljstvo, saradnja gradi budućnost“ je Narodna Republika Kina. Po prvi put ove godine izlagački prostor zemlje počasnog gosta nalazi u hali 2. Na svom izlagačkom prostoru Kina će predstaviti svoje odabrane pisce, knjige, publikacije o tradiciji, kineskoj civilizaciji i savremenom kineskom društvu. Kao najreprezentativniji predstavnici književnosti Kine i učesnici 59. Međunarodnog sajma knjiga, u Beograd će doputovati jedanaest kineskih pisaca: A Lai, Ju Hua, Liu Dženjun, Li Er, Džang Juežan, Džao Lihung, Cao Vensjuen, Lao Ma (Ma Đunđije), Si Čhuan (Liu Đun), Mai Đija.

Ovogodišnji Sajam knjiga biće otvoren u hali 2, u nedelju, 26. oktobra u 18 časova.

Za vreme Međunarodnog beogradskog sajma knjiga, održaće se 45. Međunarodni sajam opreme i sredstava za savremenu nastavu "Učila" i Sajam obrazovanja "Zvonce".

Centar za izadavštvo i informisanje Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu imaće svoj štand u Hali 2, nivo C. Studenti i ljubitelji pravnih knjiga moći će na jednom mestu da se upoznaju sa najnovijim izdanjima u oblasti prava.

Sa velikim zadovoljstvom Vas pozivamo da u utorak, 28. oktobra u 13h posetite salu "Beogradski sajam" u hali 1a i upoznate se sa radom Studentske revije za privredno pravo.

Redakcija Studentske revije za privredno pravo